Jak wykonać domową mikrodermabrazję ? Skóra jędrna, gładka i promienna - czy tak działa peeling mikrodermabrazji ? Czy jest to zabieg bolesny? Kiedy można spodziewać się efektów mikrodermabrazji wykonywanej w domu?  

Jak wykonać domową mikrodermabrazję ?
Czy jest to zabieg bolesny ?

Domową mikrodermabrazję należy wykonywać na czystej i osuszonej skórze. Oznacza to, że z twarzy muszą zniknąć wszelkie ślady makijażu, kremu, maści etc. Należy zwracać uwagę by nie poddać peelingowi podrażnionych miejsc na twarzy czy też np. krost, pieprzyków, świeżych nawet małych ran i zadrapań. Wbrew obiegowej opinii, mikrodermabrazja jest zabiegiem przyjemnym i bezbolesnym, trzeba jednak wykonywać ją w sposób przemyślany.

Mikrodermabrazja w domu - jak wykonać ?

Każdy zabieg warto rozpocząć od peelingu najdelikatniejszą końcówką, która lekko będzie zasysała skórę twarzy i da uczucie mrowienia.

Mikrodermabrazję najlepiej wykonywać
przed lusterkiem by widzieć jak wygląda skóra, czy nie czerwieni się zbytnio.

Trzeba zwracać uwagę na uczucie pieczenia
i swędzenia, jeśli występują warto skonsultować się z dermatologiem lub zasięgnąć rady kosmetyczki.

Końcówki do mikrodermabrazji z serii Medel Beauty, posiadają domieszkę opiłków szafiru,
są w ten sposób uszlachetnione.

Końcówki nie powinny powodować reakcji alergicznej, choć lekkie podrażnienie, na krótki czas może wystąpić.

Dobrze jest poznać swoją skórę i przed pierwszym zabiegiem wykonać próbę na mało widocznym odcinku skóry, po 24 godzinach sprawdzić, jak wygląda i czuje się nasza skóra.

Każda końcówka jest dedykowana do innego obszaru twarzy, najmniejsza dociera w trudno dostępne miejsca takie jak np. okolice nosa. Większe końcówki sprawdzą się na większej powierzchni twarzy np. czoło, policzki.

Efekt, którego oczekujemy, to gładka i sprężysta i miękka skóra. Po każdym zabiegu trzeba nawilżyć twarz, dać jej trochę odpocząć, dlatego mikrodermabrazję dobrze jest wykonywać kiedy nie spieszymy się do kina czy teatru. Skóra będzie najlepiej wyglądała po 24 godzinnym odpoczynku, niekiedy potrzebne będzie więcej czasu.

Kiedy już nauczymy się stosować domową mikrodermabrazję, można wykonywać ją w odstępach kilku dni, czas minimalnej przerwy to 2 dni. Zbyt częste stosowanie peelingu, może zaszkodzić naszej skórze, która na twarzy jest dość delikatna.

Kiedy pojawią się pierwsze efekty?
Gładka i promienna skóra każdego dnia.

Po kilku tygodniach stosowania domowej mikrodermabrazji, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności w oczyszczaniu i nawilżaniu, oraz przy braku reakcji alergicznej, możemy spodziewać się bardzo pozytywnych efektów:

  • młodszego wyglądu skóry

  • rozjaśnienia blizn

  • poprawy sprężystości skóry

  • zmniejszenia widoczności zmarszczek

  • poprawy nawilżenia skóry

Domowa mikrodermabrazja od Medel Beauty, to doskonałe rozwiązanie kosmetyczne dla kobiet,
które lubią mieć pod kontrolą stan swojej skóry, a także wykonywać zabiegi twarzy wtedy gdy mają
na to czas i ochotę.