Zabiegi kosmetyczne na dłoniach i stopach w profesjonalnych nail bar, czy też salonach kosmetycznych, zyskują coraz większą popularność oraz liczne grono zwolenniczek. Dla kobiety zadbane paznokcie, to zdecydowanie więcej niż podstawowa higiena. Paznokieć odpowiednio wypielęgnowany i umalowany poprawia humor, podnosi na duchu i dodaje pewności siebie.

Frezarki do manicure i pedicure z serii Medel Beauty, są urządzeniami do użytku domowego.
Stworzone z myślą o kobietach, które chcą dbać o siebie w profesjonalny sposób bez ograniczeń czasowych.

Frezarka do paznokci manicure i pedicure

Frezarka pozwala na ukształtowanie paznokci
i usunięcie zrogowaciałych
i martwych skórek.

Sprawne posługiwanie się urządzeniem gwarantuje długotrwały efekt
i utrzymanie wybranego kształtu i długości paznokcia czyli np. owalu, prostokąta.

Liczba i materiał, z którego są wykonane końcówki ma wpływ nie tylko na wygląd zewnętrzny paznokcia ale również, a może przede wszystkim, na zdrowie płytki.

W Medel Beauty pilniki są wzbogacone o opiłki szafiru, które pozwalają na zminimalizowanie ryzyka rozwarstwiania się i innych drobnych uszkodzeń na paznokciu.

Jaka frezarka do paznokci sprawdzi się najlepiej ?
Na co zwracać uwagę dokonując wyboru ?

Końcówki, które umożliwiają piłowanie paznokci w obu kierunkach, zdecydowanie podnoszą komfort samodzielnego wykonywania domowego manicure i pedicure. Największa, duża okrągła końcówka, służy do kształtowania i modelowanie paznokcia. Mniejsze pozwalają na usunięcie skórek, zadbanie o skórę wokół paznokci. Końcówka nazywana polerką, i wykonana z miękkiego materiału zapewnia błyszczące
i zdrowo wyglądające paznokcie.

Znaczenie ma siła obrotu i prędkość, z którą obraca się końcówka umieszczona we frezarce, również siła nacisku na paznokcie czy skórki, powoduje szybsze bądź delikatniejsze skracanie i usuwanie wybranego obszaru na dłoniach bądź stopach.

Łatwa i szybka zmiana końcówki na klik i można działać dalej, jest to ułatwienie i oznaka profesjonalnego urządzenia. Warto zwracać uwagę przy wyborze frezarki do paznokci na stabilność. Im lepszej jakości frezarka tym mniej drga w dłoni, to końcówka ma się obracać, a nie całe urządzenie.

Najważniejsze funkcje frezarki do domowego manicure i pedicure :

  • stabilny kadłub, wygodny do trzymania
  • możliwość obrotu końcówek w dwie strony ( z prawej do lewej oraz z lewej do prawej)
  • końcówki o różnej grubości i wielkości
  • końcówki wzbogacone o opiłki np. szafiru
  • regulacja prędkości 
  • zasilacz

Do jakiego typu paznokci polecane są frezarki ?

Można ich używać do każdego typu paznokcia, jednak szczególnie będzie się sprawdzała przy twardych
i grubych paznokciach np. u stóp. Warto stosować frezarkę w usuwaniu naskórka, grubych skórek
przy paznokciu, ale także likwidowaniu twardej skóry pięt.

W czym frezarka będzie lepsza od zwykłego pilniczka?


Frezarka nie będzie ani lepsza, ani gorsza od pilniczka, jest urządzeniem znacznie bardziej zaawansowanym, skupia w sobie pilniczek do paznokci, cążki, nożyczki. Pielęgnacja paznokci frezarką nie wymaga wcześniejszego przygotowywania skórek, używania płynów czy olejków zmiękczających.

Dlaczego niektóre końcówki nazywamy gruboziarnistymi lub drobnoziarnistymi ?

Od gruboziarnistych końcówek należy zacząć zabieg, tak pozbędziemy się twardych i najgrubszych powierzchni paznokcia, szczególnie tych nakładanych np. akryl. Końcówki z drobniejszym ziarnem będą idealne do skracania, matowienia i polerowania płytki paznokcia.

Czy frezarki do paznokci można używać bez kursu kosmetycznego?

Tak, domowe frezarki są bezpieczne i przeznaczone właśnie do użytku indywidualnego, w zaciszu własnej sypialni lub łazienki. Przed pierwszym użyciem należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do urządzenia. Sposób użycia i dołączone akcesoria powinny być dokładnie opisane. Warto dokładnie obejrzeć urządzenia, sprawdzić jak działają wszystkie elementy i dokonać pierwszej próby na najniższych obrotach.

Frezarka z serii Medel Beauty ułatwi pielęgnację paznokci i skórek u stóp oraz dłoni, zapewni dobry efekt końcowy oraz pozwoli oszczędzić cenny czas.